İstanbul’un en iyi havuzları

Sıcaktan bunaldığınız günlerde başvurulacak ilk adres olan havuzlardan hangisini neden tercih etmeli? İstanbul’un cevap anahtarı hazır…

İstanbulun havuzları

Yaz ile birlikte yıl boyunca donan iliğimiz kemiğimiz ısınıyor. Deniz, kum ve güneş üçlüsü yaz tatilini planlayanlar için muhteşemken, bütün yazını İstanbul’da çalışarak geçirenler için büyük eziyet. Denize, kumsala gidecek vaktiniz yoksa buyurun İstanbul’un havuzlarına…

 

Conrad İstanbul Bosphorus Hotel

Beşiktaş

 

Conrad İstanbul Bosphorus’ta, şehrin merkezinden uzaklaşmadan, yeşillikler içinde havuz keyfi var. Havuz haricinde sağlık kulübünden ve masaj hizmetinden yararlanabilir, şehrin ilk toprak tenis kortunda stres atabilirsiniz.

 

Çınar Hotel

Bakırköy

 

Filtre edilmiş deniz suyunda yüzmek hem klordan hem de koli basilinden kurtulmak demek. 2,5 metre derinliğindeki havuz olimpik ebatlarıyla herkese yeter.

 

Çırağan Palace Kempinski Istanbul

Beşiktaş

 

Kentin en güzel manzaralı havuzlarından biri olan Çırağan’ın havuzu, Boğaz’da yüzüyormuşsunuz hissini yaşatıyor. Karşınızda Boğaz’ın suları ve karşı kıyı, hemen solunuzda da Çırağan Sarayı’nın tarihi dokusuyla göz kamaştıran bir ortam. Küçük misafirler için çocuk havuzu da var.

 

Hilton İstanbul Bosphorus Hotel

Harbiye

 

Hilton İstanbul Bosphorus şehirdeki ilk havuz başı sefalarının yapıldığı yerlerden biri. Eski toprak İstanbul elitlerinin ilk göz ağrısı bu havuzun hâlâ tercih edilmesinin sebebi sadece nostalji değil: Sauna, buhar banyosu, Türk hamamı, spor salonu kullanımının giriş ücretine dahil olması ve büyüklüğü sayesinde popülaritesini koruyor.

 

Hillside City Club

Sarıyer

 

İstanbul’da üç farklı lokasyonda bulunan Hillside City Club havuzları sıcak havalarda butik ve renkli bir ortamda serinlemek için ideal. Üstelik üyelerine Etiler’in bir sürprizi var, Suada Club’a ücretsiz girebiliyorlar.

 

Grand Hyatt Istanbul

Harbiye

 

Şehrin en merkezi yerindeki bir otelde olmasına rağmen kendinizi yazlık bir beldedeymiş gibi hissettirecek bir yeşilliğin içinde Grand Hyatt havuzu. Havuzun yanındaki duvarlar da yeşilliklerle kaplanmış, böylece Taksim’in gri semaları arasında bir vahadaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Yüzerek yaktığınız kalorileri geri almanın en leziz yolu ise havuz başı restoranı Gazebo’nun özel İtalyan fırınından çıkan pizzalar.

 

InterContinental İstanbul

Taksim

 

Havuzun serinletici sularında kulaç attıktan sonra, Pool Bar’da buz gibi bir kokteyl yudumlamak sıcaklarda teselli.

 

Jatomi Akasya

Üsküdar

 

Spor kulüpleri bünyelerine ekledikleri havuzlarla yazın sporu bırakanlara da kucak açıyor. Bunlardan biri de Jatomi Akasya.

 

Moda Deniz Kulübü

Moda

 

Size ben neden üye değilim sorusu sorduracak bir mekân var sırada. Moda Deniz Kulübü eski İstanbullu olmanın keyfini sürmek isteyenler için ideal.

 

MyClub’World

Ataşehir

 

Havuza taşınan derslerde bolca kalori yakmak, serinlemek ve yazın tadını çıkarmak için mutlaka değerlendirilmesi gereken mekânlardan.

keyboard_arrow_up